ÇOCUKLARIN TEMİZ SU İÇMESİ NEDEN DAHA ÖNEMLİDİR?

 

Su, bu gezegende hayatta kalmamız için kesinlikle gereklidir. Hepimiz suyun sindirimden atılmaya kadar vücudumuzun birçok işlevine yardımcı olduğunu biliyoruz. Çocuklar için su içmenin öneminden bahsedecek olursak, bebeklerin ve küçük çocukların yetişkinlerden daha fazla vücut suyu taşıdığını bilmeye değer. Çocukların gün boyunca bazı aktivitelerle meşgul olduklarını görünce, dehidrasyon çocuklar arasında oldukça yaygın bir sorundur. Sıcağa daha az toleranslı olan çocuklar, sağlıklı ve sulu kalmak için çok fazla suya ihtiyaç duyar. Bu nedenle çocukların özellikle sıcak havalarda sık sık su içmesi gerekmektedir.

Elde ettiğimiz her şeyin kirlendiğini, suyu bırakın. Lüks alanlarda bile musluk suyu, hem çocuklar hem de yetişkinler için tüketim için güvenli değildir. Bununla birlikte, büyüme çağında, çocukların hassas vücudu, saf olmayan su içmenin tehlikeli etkilerine karşı daha hassastır. İstatistiklere bakarsak, her 90 saniyede bir çocuk su kaynaklı bir hastalıktan ölüyor. Bu nedenle taze ve arıtılmış su içmek gerekir.

Çocuklar İçin Temiz Su İçmenin Önemi

Musluk suyundaki kirletici maddelerin akışı göz önüne alındığında, saf ve temiz suya erişim sağlamak için yüksek kaliteli bir su arıtma cihazına yatırım yapmak önemlidir . Saf su herkes için çok önemli olsa da, bağışıklık sistemi yetişkinlere kıyasla savunmasız olduğundan çocuklar için daha önemlidir. Saf ve arıtılmış su içmenin temel faydalarından bazıları burada belirtilmiştir.

Su, vücudumuzdaki sıvı dengesini korumaya yardımcı olur. Büyüyen çocuklar, tükürük oluşturma, kan dolaşımı, düzgün sindirim, vücut ısısını koruma ve daha fazlası gibi temel vücut işlevlerinin iyi çalışması için yeterli miktarda su içmelidir.

Su ayrıca kaslara enerji verilmesine yardımcı olur. Vücut sıvılarının dengesini sağlamanın yanı sıra kasların güçlenmesine ve kas yorgunluğunun üstesinden gelmeye yardımcı olur. Çocuklar genellikle onları yoran birçok fiziksel aktiviteye girerler. Bu yüzden su içmeleri çok önemlidir.

Su böbreklerin düzgün çalışmasına yardımcı olur. Yeterli miktarda su içmek böbreklerin vücudumuzdaki toksinleri temizlemek ve dışarı atmak için çalışmasına yardımcı olur. Çocuklar genellikle kabızlıktan şikayet ederler; Yeterince su içmek, normal bağırsak fonksiyonlarını sürdürmelerine yardımcı olabilir.

Çocuklar için su tüketimi ağırlık, yaş, hava durumu ve fiziksel aktivitelere katılım gibi farklı faktörlere bağlı olsa da her gün en az 7-8 bardak su içmeleri önemlidir. Bu kadar su içmek mümkün değilse, su içeriği daha yüksek olan meyve ve sebzeleri tüketmelerini sağlayın.

İçme Suyu Alışkanlığını Aşılayın

Ebeveynler, aromalı içecekleri veya meyve sularını tercih etmek yerine çocuklarına su içme alışkanlığını aşılamalıdır. Çocukların alkolsüz içecekler, paketlenmiş meyve suları ve diğer aromalı içeceklere olan taleplerine boyun eğmeyin. Bu tür aromalı içecekler sadece zararlı olmakla kalmaz, aynı zamanda obezite, tansiyon, kalp problemleri ve çok daha fazlası gibi ciddi sorunlara da yol açabilir. Aksine, su sadece kalori alımını azaltmakla kalmaz, aynı zamanda vücudumuzdaki toksinleri atar.

Çocuklarınıza Saf ve Sağlıklı Su Verin

Su, tek gerçek susuzluk gidericidir; bu gerçeği anlamalarına izin verin. Bununla birlikte, sorumlu bir ebeveyn olarak, yüksek kaliteli bir su arıtma cihazı kurarak yapabileceğiniz saf ve sağlıklı suya erişim sağlamanız sizin görevinizdir. Portfoyümüzde bulunan Su Arıtma cihazları, içtiğiniz her damla suyun temiz, saf ve sağlıklı olmasını sağlayan RO (ReverseOsmosisSystem-Ters Ozmoz) sistemine sahiptir .Böylece, suaritmabayi.com ile çocuklarınıza doğanın armağanını en saf haliyle verebilirsiniz!