YATMADAN ÖNCE NEDEN SU İÇMELİSİNİZ?

 

Hepimiz suyun hayatta kalmamız için gerekli olduğunu biliyoruz. Susuzluğumuzu gidermenin yanı sıra su, vücudumuzu nemli tutmaya, eklemlerimizi yağlamaya, cildimizi temizlemeye yardımcı olur ve birinin aklına gelenden fazlasını yapar. Yatmadan önce su içmek söz konusu olduğunda, farklı insanların farklı fikirleri vardır. Bazı insanlar, idrara çıkma ve uyanmaktan kaçınmak için yatmadan önce su içmekten açıkça kaçınırlar, çünkü tekrar uykuya dalmakta zorlanırlar. Bununla birlikte, bazı insanlar yatmadan önce düzenli olarak su içerler çünkü bu onları doyurur ve daha iyi uyumalarını sağlar. Bazı insanlar idrar yapmak için uyanır, bazıları ise yapmaz. Yani yatmadan önce su içip içmeleri gerekip gerekmediği aslında vücuttan vücuda ve kişiden kişiye değişir.Durum ne olursa olsun su insanlar için en sağlıklı içecektir ve gün boyunca düzenli aralıklarla içmeliyiz. Vücudumuzun sağlıklı kalması için ihtiyacımız olan besin ve mineralleri korumasına ve kullanmasına yardımcı olduğundan, uyumadan önce genellikle bir bardak su içilmesi tavsiye edilir. Yatmadan önce su içmek birçok yönden faydalıdır, nasıl olduğuna bir bakalım.

Vücudunuzun Nemli Kalmasını Sağlar

Vücudumuzun günlük işleyişi için suya ihtiyacı vardır. Gündüz, rutin faaliyetlerimizden önemli miktarda su kaybediyoruz. Gündüz saatlerinin aksine, vücudunuz siz uyurken geceleri fazla sıvı kullanmaz. Bu nedenle, uyumadan önce su içmek, kaybedilen sıvıları geri kazanmak için etkili bir şekilde çalışır ve vücudunuzun iyi çalışması için nemli kalmasını sağlar.

Ekstra Kalori Yakmaya Yardımcı Olur

Suyun doğal bir kalori yakıcı olduğunu duymuş olmalısınız. Üstelik hiç kalorisi de yok. Yatmadan önce bir bardaksoğuk  su içmek, vücudunuzun vücut sıcaklığınızı dengelemek için daha fazla çalışması gerektiğinden ekstra kalori yakmanıza yardımcı olur, böylece kalori yakmak için metabolizma hızınızı artırır. Uyurken hiç kalori tüketmediğiniz için vücudunuz fazla kalori yakmaya çalışacaktır.

Daha Hızlı Uykuya DalmanızıSağlar

Uyumadan önce su içtikçe, vücudunuzun gün içinde kaybedilen besin ve mineralleri geri kazanmasına yardımcı oluyorsunuz. Su hormonlarınızı, kaslarınızı, eklemlerinizi ve enerji seviyenizi dengeler; aslında vücudunuzun gevşemesine yardımcı olur ve daha hızlı uykuya dalmanızı sağlar. O halde derin bir uyku, gençleşmiş hissederek uyanmanızı sağlar.

Toksinleri Vücudunuzdan Atar

Hepimiz suyun doğal bir temizleyici olduğunu biliyoruz. Toksinlerin vücudumuzdan atılmasına yardımcı olur. Vücudumuz toksinleri yiyeceklerden, havadan ve diğer bu tür elementlerden alır ve bu toksinleri uzaklaştırmak önemlidir. Bu toksinleri vücudumuzdan atmanın en iyi yolu yeterince su içmektir. Uyumadan önce su içmek sindirim sürecine yardımcı olur ve vücuda toksinleri atması için yeterli zaman sağlar. Bu doğal temizleyici, vücudumuzun düzgün çalışması için en iyi seçenektir.

Cildinizin ışıltısını ve esnekliğini geri kazandırır

Cildimizin genç ve ışıltılı görünmesi için beslenmeye ihtiyacı vardır. Ve bunun için sudan daha iyi olan bir şey yoktur. Vücudunuz temizlendiği kadar nemlendiğinde de cildinize yansıyacaktır. Yatmadan önce su içmek, genellikle kuruluğa neden olan cilt yaşlanma sürecini azaltır. Akne ve sivilceleri ortadan kaldırırken cildinizi doğal olarak nemlendirmeye de yardımcı olur.

Sonuç olarak yatmadan önce su içmenin faydalarını göz önünde bulundurarak, günlük rutininize yatmadan önce bir bardak su içmeyi eklemelisiniz. Birçok yönden sağlıklıdır. Vücudunuz nemlendirilip temizlendiğinde, besinleri iyi dengelendiğinde, olumlu etki kişiliğinize yansıyacaktır. Sindirim sisteminiz düzgün çalışacak, cildiniz nemlenecek, daha iyi uyuyacak ve genel olarak kendinizi enerjik hissedeceksiniz.

Ancak, musluk suyunda ki kirlilik türlerini göz önünde bulundurarak, sadece sağlıklı ve temiz su elde etmek için yüksek kaliteli bir su arıtma cihazı takmanız önerilir. Kesinlikle saf ve sağlıklı su sunmak için en son teknoloji kullanılarak hazırlanmış Reverse Osmosis Systems (Ters Ozmoz) Arıtma Sistemleri’ni tercih etmelisiniz.