İade ve Değişim

  Web sitemiz üzerinden yapılan satışlar Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine tabi satışlardır ve bu kanun yönetmelikteki hükümleri uygulamaktadır.

 Nasıl İade Yapabilirim ?

 İade ve Değişimlerde Kargo Alıcıya Aittir.

 İade ve Değişim süresi 7 iş günüdür.

 Kampanyalı ürünlerde İADE yapılmamaktadır.Ancak 7 iş günü içerisinde beğendiğiniz farklı bir ürün ile değişim yapılabilir.

 FATURASIZ DEĞİŞİM VE İADE YAPILAMAZ

ÜRÜN DEĞİŞİMİ NASIL YAPILIR?

 Aldığınız ürünü çeşitli sebeplerden dolayı değiştirmek istediğinizde ürünü düzgün bir şekilde paket haline getirerek; Ürünleri ve faturasını, varsa tüm aksesuarları ile birlikte, faturanın arkasında bulunan İADE  veya DEĞİŞİM formunu eksiksiz doldurduktan sonra Kargo ile tarafımıza gönderebilirsiniz. Değişim yada İade için göndermiş olduğunuz ürün kullanılmamış ve yeniden satılabilirlik özelliğini yitirmemiş olması gerekmektedir.Aksi durumlarda İade ve Değişim yapılmaz.

İndirimli ürünler diğer ürünler ile değiştirilememektedir.

Ürün kontrolü yapıldıktan sonra değişiminiz 7 iş günü içerisinde yapılıp size tekrar gönderilecektir.Sadece 1 (kez) değişim yapılmaktadır.

Suaritmabayi.com’a  ait bu iade ve değişim politikası, 4822 sayılı kanunla değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki kanunda belirtilen haklarınızı etkilemez.

Ayıplı Malın İadesi

Üründen kaynaklanan herhangi bir sorundan dolayı müşteri, malın teslim tarihinden itibaren 15 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunursa, ürünü iade etme, ücretsiz kargo, ücretsiz değişim ya da ücretsiz onarım haklarına sahiptir.".

Ayıplı Mal bildiriminde bulunarak yukarıda belirtilen haklardan faydalanmak için;

Müşteri, 15 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunmalıdır.

Ayıplı Mal bildiriminde, ürünün imalatçısı düzenlenen bir raporla kullanım hatasının bulunup bulunmadığı belirlenir. Kullanıcı hatasının olduğu tespit edilirse, müşteri, haklardan faydalanamaz.